Kategoria

Zbiorniki magazynowe TROKOTEX wykonane z wysokiej jakości żywic

Polski sektor chemiczny idzie z duchem czasu, stale podnosząc poprzeczkę innowacyjności i efektywności dzięki nowych technologiom produkcji. To nie tylko odpowiedź na zmieniające się trendy rynkowe, ale również na dynamiczne czynniki społeczno-gospodarcze, takie jak wzrost populacji czy rozwój urbanizacji

Nie można się zatem dziwić, że coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza w kontekście ograniczenia emisji dwutlenku węgla. W odpowiedzi na te potrzeby, zbiorniki kompozytowe, oparte na wysokiej jakości żywicach i włóknach szklanych, stają się pionierami nowej generacji technologii.

Jak tłumaczy nasz ekspert Mirosław Sadowski : „Zbiorniki przemysłowe wykonane z wysokiej jakości żywic winyloestrowych, izoftalowych, epoksydowych i zbrojonych włóknem szklanym, uosabiają przejście do technologii nowej generacji zbiorników. Żywica zapewnia bardzo wysoką odporność chemiczną, a zbrojenie wytrzymałość mechaniczną”.

https://glowny-mechanik.pl/2024/04/11/zbiorniki-z-tworzyw-sztucznych-nowoczesne-rozwiazanie-dla-przemyslu-chemicznego/

Zbiorniki kompozytowe stanowią rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb, spełniające wysokie wymagania w zakresie różnorodnych składów chemicznych przechowywanego medium i wymogów operacyjnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o agresywne kwasy, roztwory żrące czy inne specjalistyczne zastosowania, zbiorniki kompozytowe oferują niezrównaną wszechstronność przy zachowaniu bezkompromisowych standardów jakości. Zbiorniki z tworzyw sztucznych stanowią przy tym atrakcyjną alternatywę wobec zbiorników stalowych.”

W porównaniu do swoich stalowych odpowiedników, zbiorniki z tworzyw sztucznych oferują wyraźną przewagę ze względu na ich lekką konstrukcję, ułatwiającą uproszczone procedury instalacji i usprawnioną logistykę transportu. To istotne dla przemysłu chemicznego, gdzie czasami wymagane jest przeniesienie zbiorników lub szybka zmiana ich lokalizacji. Co więcej, tworzywa sztuczne to ekologiczny wybór, co wynika z możliwości poddania ich recyklingowi i zmniejszonego zapotrzebowania na energię podczas procesu produkcyjnego.

Trokotex od ponad 35-lat…

Dziś możemy powiedzieć, że warto było. Dowodem na to jest zaufanie i zadowolenie naszych Klientów takich jak KGHM, Orlen SA, Ciech SA, Rafako SA czy PGNiG SA.

Zobacz ofertę
Porównywarka Konfigurator